5 اشتباه رایج پیاده روی برای کاهش وزن و لاغری

1
پیاده روی برای کاهش وزن و لاغری

شاید دوست دارید برای کاهش وزن، دویدن را شروع کنید، اما آمادگی لازم را برای آن ندارید. برای شما پیاده روی می تواند نقطه شروع خوبی برای فعالیت بدنی باشد، زیرا همیشه و همه جا امکان پذیر است و برای هر سن و با هر آمادگی بدنی مناسب است. اگر قصد دارید پیاده روی برای کاهش وزن را شروع کنید، تبریک می گویم، چون انتخاب درستی کرده اید. یک برنامه پیاده روی اصولی و دقیق می تواند به شما در مسیر لاغری و کاهش وزن کمک کند. اما باید بدانید ممکن است در این مسیر اشتباهاتی انجام دهید که باعث شود به نتیجه دلخواهتان در کاهش وزن نرسید.

در این مطلب فیت لیدی قصد دارم شما را با 5 اشتباه رایج که باعث می شود نتیجه دلخواهتان را از پیاده روی برای کاهش وزن نگیرید، آشنا کنم. مطمئن باشید اگر این اشتباهات را مرتکب شوید از پیاده روی برای لاغری نتیجه نمی گیرید.

اشتباه اول: آهسته پیاده روی می کنید و سرعت راه رفتن را تغییر نمی دهید.

اگر پیاده روی را برای کاهش وزن، تناسب اندام و کالری سوزی انتخاب کرده اید، پس باید سرعت مناسبی را برای راه رفتن انتخاب کنید. پیاده روی برای لاغری با پیاده روی با هدف تماشای ویترین مغازه ها متفاوت است. سرعت پیاده روی یک عامل بسیار مهم است که میزان کالری سوزی شما را تعیین می کند. به طور کلی پیاده روی یک فعالیت بدنی هوازی یا کاردیو است و در تمرین هوازی ضربان قلب شما برای مدت معینی بالا است. این فعالیت ممتد با شدت مناسب باعث می شود تا چربی بسوزانید.

پیاده روی برای کاهش وزن و تناسب اندام

سرعت مناسب برای پیاده روی به سن و میزان آمادگی جسمانی شما بستگی دارد. اگر به تازگی پیاده روی را شروع کرده اید، توصیه کلی من به شما این است که به تدریج سرعت دویدن را در طی هفته های آتی افزایش دهید. اگر نمی توانید سرعت بالای پیاده روی را تحمل کنید راه حل این است که از روش تند و کند استفاده کنید. با پیاده روی به روش اینتروال می توانید با سرعت راه رفتن بازی کنید و به صورت تند و کند راه بروید. این روش باعث می شود متابولیسم شما افزایش یابد و کالری سوزی بیشتری داشته باشید.

اشتباه دوم: همیشه در یک مسیر مشخص پیاده روی می کنید.

اگر همیشه در یک مسیر مشخص پیاده روی می کنید و مسیر یکسانی را می پیمایید، دو اصل مهم تمرین را زیر پا گذاشته اید. اصل تنوع یکی از اصول اولیه تمرین است که برای حفظ روحیه و شادابی بسیار ضروری است. پیاده روی در یک مسیر مشخص و همیشگی می تواند به مرور خسته کننده شود و از انگیزه شما برای ادامه دادن کم کند.

اصل مهم دیگر تمرین، اصل اضافه بار است. اضافه بار همیشه در تمرینات بدنسازی معنی پیدا نمی کند. اضافه بار یعنی میزان فعالیت شما باید هر جلسه نسبت به جلسات قبل افزایش یابد. بدن انسان به سرعت به محرک های تمرینی سازگار می شود. برای همین باید همیشه با چالش های جدید سازگاری های جدیدی در آن ایجاد کنید تا پیشرفت کنید و کالری بیشتری بسوزانید.

اشتباه سوم: تمرین قدرتی و بدنسازی انجام نمی دهید.

تمرینات قدرتی با ورزش بدنسازی می تواند مکمل بسیار خوبی برای پیاده روی برای کاهش وزن و لاغری باشد. پیاده روی یک فعالیت بدنی عالی برای سلامت قلبی-تنفسی است اما برای مقابله با پیری و از دست دادن عضلات، نمی تواند به شما کمک چندانی کند. بدنسازی بهترین ورزش برای افزایش قدرت و حفظ عضلات در هر سنی است. تمرینات بدنسازی برای پیاده روی می تواند طول گام و سرعت راه رفتن شما را افزایش دهد و از آسیب دیدگی مفاصل شما پیشگیری کند.

برای انجام تمرینات قدرتی لازم نیست حتما به باشگاه بدنسازی بروید. شما می توانید در منزل و با وزن بدن به تمرینات بدنسازی بپردازید.

حتماً بخوانید: 4 تمرین قدرتی ضروری برای کسانی که پیاده روی می کنند.

اشتباه چهارم: فرم صحیح پیاده روی را رعایت نمی کنید.

اگر تکنیک صحیح پیاده روی را رعایت نکنید، دیر یا زود دچار آسیب دیدگی خواهید شد. آسیب دیدگی باعث خانه نشین شدن و اضافه وزن می شود. پس ضروری است که تکنیک صحیح پیاده روی را بیاموزید تا این عادت فوق العاده خوب را همیشه ادامه دهید.

پیاده روی برای کاهش وزن و لاغری

حتماً به نکات تکنیکی زیر در هنگام پیاده روی برای کاهش وزن توجه کنید:

طول گام مناسب: خیلی از افراد با طول گام بیش از حد بلند راه می روند. این موضوع باعث می شود تا به مفاصل زانو و مفصل ران فشار بیش از حدی وارد شود. طول گام خیلی کوتاه هم برای راه رفتن مناسب نیست. طول گام مناسب برای راه رفتن باید به اندازه ای باشد تا گام شما زیر بدن و مرکز ثقل به زمین اصابت کند.

تاب دادن دست ها کنار بدن: حرکت دست ها در کنار بدن باید با حرکت پاها هماهنگ باشد. اگر عادت ندارید دست هایتان را کنار بدن حرکت دهید باید بدانید که حرکت مناسب دست ها کنار بدن موجب کالری سوزی بیشتر می شود. پس سعی کنید به صورت مصنوعی هم که شده دست ها را از آرنج حدود 90درجه خم کنید و در کنار بدن تاب دهید.

صاف و کشیده راه رفتن: خیلی از افراد عادت دارند در هنگام راه رفتن کمی قوز کنند. این عادت علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری زیبا نیست می تواند موجب مشکلاتی هم شود. راه رفتن صاف و با بدن کشیده باعث می شود تا عضلات پشتی شما کمتر خسته شوند و در نتیجه بتوانید بیشتر راه بروید و کالری بیشتری بسوزانید.

اشتباه پنجم: اهمیت تغذیه در کاهش وزن را دست کم می گیرید.

یک تمرین سخت پیاده روی برای کاهش وزن می تواند باعث شود تا حسابی گرسنه شوید. همه فکر می کنند سختی کاهش وزن در تمرین و ورزش است، در حالی که سختی واقعی تازه بعد از تمرین شروع می شود. سختی واقعی این است که وقتی گرسنه اید از تمایلات ناسالم غذایی خود دست بردارید و رژیم تان را نشکنید. شما در بهترین حالت با یک تمرین پیاده روی شدید ممکن است 300 کالری بسوزانید. آیا می دانید 300کالری معادل چه مقدار مواد غذایی است؟ 300کالری معادل یک عدد دونات است که در کمتر از 30 ثانیه نوش جان می کنید. یا 10قاشق برنجی که در وعده ناهار میل می کنید.

خوردن هنگام راه رفتن برای کاهش وزن

اگر قرار باشد با پیاده روی گرسنه شوید و بیشتر از قبل بخورید، امکان دارد وزنتان اضافه هم بشود. پس اهمیت تغذیه و رژیم غذایی اصولی را در کاهش وزن جدی بگیرید.

کلام آخر

پیاده روی برای کاهش وزن بسیار خوب است، به خصوص اگر تاکنون در زندگی بی تحرک بوده اید. متاسفانه خیلی ها به دلیل عدم آگاهی کافی از اصول پیاده روی صحیح از این فعالیت بدنی فوق العاده نتیجه نمی گیرند. در این مطلب به بررسی 5 دلیل اصلی نتیجه نگرفتن از پیاده روی برای کاهش وزن و لاغری پرداختم.

اگر هر روز پیاده روی می کنید و یا قصد دارید پیاده روی را شروع کنید، رعایت این نکات باعث می شود تا به فلات کاهش وزنی نرسید و لاغری شما متوقف نشود.

اگر شما هم در این زمینه نظر یا تجربه‌ای دارید، حتماً از طریق قسمت نظرات زیر همین مطلب یا در اینستاگرام فیت لیدی با ما در میان بگذارید.

در ادامه بخوانید: چگونه می توان پیاده روی را به اندازه دویدن موثر کرد؟
از اولین سال های فعالیتم به عنوان فیزیولوژیست ورزشی و مدرس علم تمرین، هر روز با باورهای نادرست زیادی در زمینه تناسب اندام سر و کار داشتم. این موضوع باعث شد تا دغدغه و هدف اصلی من تغییر نگرش زنان و دختران سرزمینم در زمینه ورزش، تغذیه و تناسب اندام باشد. این دغدغه دلیل اصلی راه اندازی فیت لِیدی بود و خوشحالم بعد از چند سال تلاش، امروز با یک تیم علمی و با تجربه از بانوان در خدمت همه بانوان سرزمینم هستیم.

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید