۷ غذایی که شب هنگام نباید خورده شود!

0

۸۸۶۳۹۲۹

غذا خوردن آن هم درست قبل از خواب معمولا به افرادی که می خواهند وزنشان افزایش یابد توصیه می شود ولی باعث می شود شما خواب نا آرامی داشته باشید. ولی علاوه براین می تواند به صورت جدی به بافت داخلی گلو و مری شما آسیب برساند. بدون شک شما با رفلاکس اسید آشنا هستید اتفاقی که برای خیلی ها بعد از خوردن یا آشامیدن خوراکی و نوشیدنی های خاصی رخ می دهد و آنها در گلو و سینه ی خود احساس سوزش می کنند اما به غیر از این رفلاکس یا برگشت اسید که شما ا آن آشنا هستید نوع دیگری از آن نیز وجود دارد که به رفلاکس بی صدا یا پنهان معروف است. این نوع رفلاکس نیز منشاء یکسانی دارد ولی علایم آن متفاوت است و از سوزش قفسه سینه خبری نیست و فرد مبتلا به جای سوء هاضمه گلویش ترش و دچار سرفه های شدید و مزمن و مشکل در بلعیدن می شود.

نزدیک به ۵۰% از آمریکایی‌ها به این رفلاکس مبتلا هستند و از آن بی خبرند. این آمار را متخصص حنجره دکتر جیمی کوفمن که ۳۰ سال است در این راستا مطلعه و برای درمان آن کوشش  نموده منشر کرده است.

بزرگترین عاملی که تا کنون یافت شده غذا خوردن درست قبل از خواب شبانه است. برای جلوگیری دکتر کوفمن توصیه می کند که شام را ۳ ساعت قبل از ساعت خواب خود میل کنید. به خاطر داشته باشید حتی اگر شما مجبور شوید که قبل از خوابتان یک خوردنی کوچک نیز میل نمایید به احتمال زیلد شما این قضیه را تجربه خواهید کرد. اگر می خواهید قبل از خواب یک سر به یخچال خانه بزنید از ۸ خوراکی زیر پرهیز کنید :

الکل:

pregnant_no_alcohol_1a1251o-1a1252p

الکل باعث میشود که دریچه‌های بین مری و معده شل شوند و این موجب میشود که معده نتواند غذا را  در جایی که به آن تعلق دارد نگه دارد و می توان گفت که اگر شما قبل از خواب الکل مصرف کنید یعنی اینکه  شما خودتان به بدنتان دستور می دهید که رفلاکس معده انجام دهد.

نوشیدنی های گازدار :

soda-art

نوشیدنی های گازدار به شدت اسیدیته هستند و این اسید به دریچه های معده آسیب می زند و علاوه بر آن کربنات ترکیب شده با آن باعث فشار بر معده می شود.

شکلات :

women_eating_YC_chocolate-220x334

بعضی از انواع شکلات دلرای میزان زیادی چربی هستند که تاثیر در شل کردن دریچه های معده دارند و حاوی کافئین و محرک کمتر شناخته شده ایی به نام تئوبرومین است که ترکیب این سه ماده با هم اساساٌ باعث اثرات مخربی در بدنتان خواهد شد.

پنیر:

some-studies-suggest-that-women-who-eat-dairy-products-can-conceive-twins

پنیرهم یکی دیگر از مواد غذایی است که چربی بالایی دارد ولی اگر شما هم جزء افرادی هستید که ژنیر دوست دارند و نمی خواهید از خوردن آن  پرهیز کنید از انواع مختلف پنیر آنهایی که جنسشان سفت تر است مثل پارمزان و  پنیرسوییسی استفاده کنید زیرا کمتر باعث رفلاکس معده می شوند و آنهایی که نرم ترهستند مثل پنیر فتا و موزرلا اثررفلاکسی بیشتری بر معده دارند. این پنیرها بیشتر در پیتزا استفاده می شوند.

آجیل :

almond_allergy

وقتی صحبت از رفلاکس است سالم بودن یا نبودن خوراکی زیاد معنایی ندارد با اینکه آجیل و مغزها دارای انرژی زیاد و یک خوراکی سالم محسوب می شوند ولی باید از مصرف آنها قبل از خواب پرهیز شود. اگر قبل از خواب انتخابی جزء خوردن آجیل ندارید پس بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که گردو، بادام و فندق باعث رفلاکس شدید می‌شوند در حالی که بادام درختی و پسته تاثیر چندانی بر رفلاکس ندارند.

مرکبات :

folic-acid-text07

این میوه ها هم اسیدیته ی بالایی دارند.یک لیوان آب پرتقال و حتی سیب سبز بدترین انتخاب هستند اما بعضی افراد می توانند سیب قرمز بخورند و تاثیری بر آنها نداشته باشد این به خود شخص نیز بستگی دارد.

قهوه :

cffe-ap

نه تنها اسیدیته آن بالاست کافئین موجود در قهوه  باعث تولید اسید معده می شود و در خیلی از افراد باعث اختلال در خوابشان می شود اگر حتماٌ باید یک فنجان قهوه بنوشید پس بهترین انتخاب برای شما قهوه بدون کافئین است که سطح اسیدیته ی آن پایین تر است و اختلال در خواب به وجود نمی آورد.

با توجه با اطلاعات بالا میتوان این نتیجه را گرفت که اگر می خواهید یک خوراکی برای قبل از خواب انتخاب کنید سعی کنید که اسیدیته ی آن پایین باشد

شما می توانید از طریق قسمت نظرات زیر همین مطلب یا از اینستاگرام فیت لیدی با ما در ارتباط باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید