۲ ماده غذایی فوق العاده مهم برای کاهش وزن و لاغری

1

 مواد غذایی زیادی اطراف ما هستند که می توانند در روند کاهش وزن به ما کمک کنند. هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند باعث لاغری شود. مگر اینکه سبک زندگی و غذا خوردن شما به گونه ای باشد که کالری مصرفی شما از کالری دریافتی بیشتر باشد. بعضی مواد غذایی می توانند به شما کمک کنند تا به هدفتان برسید.

مواد غذایی برای کاهش وزن

در این مطلب قصد دارم دو ماده ی غذایی که می‌تواند به موفقیت تان در لاغر شدن بسیار کمک کند را معرفی می کنم. این دو ماده در رژیم غذایی شما باعث از دست دادن وزن اضافی، سلامت بدنتان و در نهایت کاهش وزن می‌شود.

پروتئین و تاثیر آن بر کاهش وزن

می توانم از مزایای پروتئین ساعت ها برایتان صحبت کنم اما بیشتر دوست دارم توجه شما را به احساس”سیری” که از خوردن پروتئین به‌وجود می‌آید، جلب کنم. جالب اینجاست که بسیاری از خانم ها از خوردن گوشت قرمز خودداری می‌کنند و گوشت قرمز را عامل چاقی می دانند.

این یک اعتقاد اشتباه است زیرا شما وقتی در وعدۀ غذایی خود گوشت و یا هر خوراک پروتئینی دیگری مصرف می‌کنید در نتیجه شما زمان بیشتری احساس سیری دارید. داشتن احساس سیری بسیار خوب است چون شما در این حالت تمایل کمتری به خوردن دارید.

رمز موفقیت افرادی که رژیم های درست برای کاهش وزن دارند افزایش مقدار مصرف پروتئین است. مصرف بالای پروتئین عامل مهمی است که شما در روند کاهش وزن عضلات خود را از دست ندهید. از دست ندادن ماهیچه ها همراه با روند کاهش وزن بسیار مهم است زیرا از دست دادن عضله به این معنی است که سوخت و ساز بدنتان کاهش می یابد.

فیبر و تاثیر آن بر کاهش وزن

آنچه که باید درباره فیبر بدانید این است که جزء کربوهیدرات‌های پیچیده هستند و فواید بسیاری دارند. از جمله فواید فیبرها شامل افزایش تحرک روده، کاهش کلسترول، کاهش خطر ابتلا به بواسیر، کاهش وزن، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان روده می باشد.

از دلایل اینکه مواد دارای فیبر در روند کاهش وزن بسیار تاثیر گذارند پر کردن معده است. در نتیجه با پر بودن معده احساس سیری به وجود می آید که شما را از خوردن بیش از اندازه در طول روز منع می‌کند.

در بیشتر موارد وقتی تصمیم دارید که لاغر شوید و رژیم بگیرید بعد از مدتی یکی از عواملی که رژیم گرفتن را بریتان ناخوشایند می کند یبوست است. خوردن فیبر کافی در رژیم غذایی بسیار مهم است و یه سلامت روده شما کمک می کند.

پس بهتر است از همین امروز  فیبر و پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانید و ترس از چاق شدن به علت خوردن مواد دارای پروتئین را نداشته باشید.

مطلب پیشنهادی: چگونه می توانید هر چه می خواهید بخورید و لاغر شوید؟

کلام آخر

باز هم پیشنهاد می‌کنم که هرم غذایی را در رژیم غذایی خود رعایت کنید. بدن شما نیاز به همۀ درشت مغذی‌ها یعنی کربوهیدرات، پروتئین و چربی دارد. نباید خودتان را از خوردن مواد غذایی محروم کنید. یک رژیم غذایی خوب می تواند شما را با توجه به علاقه‌تان به هدف کاهش وزنتان برساند. امتیاز مثبت در این مدل رژیم‌ها این است که شما احساس محدودیت نمی‌کنید.

سوالات و تجربه‌های خود را از طریق سایت فیت لیدی یا اینستاگرام فیت لیدی با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید