بزرگ شدن سینه ، کوچک شدن سینه و بالا کشیدن سینه با ورزش

2

خیلی از خانم ها از سایز و فرم سینه خود ناراضی هستند و تمایل به تغییر آن دارند. ورزش همیشه به عنوان ابزاری برای رسیدن به تناسب اندام شناخته شده است. اما واقعاً تاثیر ورزش در مورد تغییر سایز و شکل بافت سینه خانم ها چقدر است؟ با توجه به سوالات و ابهاماتی بسیاری که دربارۀ بزرگ شدن سینه ، کوچک شدن سینه و بالا کشیدن سینه با ورزش و تمرین وجود دارد، سودجویان بسیاری از این نیاز و نقطه ضعف خانم ها استفاده می کنند تا محصول یا روش خودشان را بیشتر بفروشند.

در این مطلب فیت لیدی قصد دارم به طور کامل و به صورت کاملاً علمی شما را از حقایق در مورد کوچک شدن سینه ، سفت شدن سینه و بالا کشیدن سینه های افتاده آگاه کنم. شاید هر آن چه تا به حال می دانستید اشتباه بود و شگفت زده شوید!

آیا کوچک شدن سینه با ورزش امکان پذیر است؟

کوچک شدن سینه ، بزرگ شدن سینه

بافت سینه (پستان) خانم ها از چربی است. چربی بافت غیرفعال بدن و درواقع محل ذخیره انرژی مازاد بدن است. بافتی که با انقباضش باعث به وجود آمدن حرکت در بدن می شود، عضله است.

شما با تمرین می توانید عضلات سینه ای تان (که در واقع زیر پستان قرار گرفته اند) را تقویت کنید اما این حرکات باعث کاهش سایز سینه شما به صورت مستقیم نمی شود. بر اساس تحقیقات انجام شده در هیچ نقطه ای از بدن چربی به صورت موضعی با تمرین از بین نمی رود و به عبارت دیگر چربی به صورت موضعی آب نمی شود!

حتماً بخوانید: آیا تبدیل چربی به عضله با ورزش امکان پذیر است؟

کاری که شما باید انجام دهید این است که با ورزش و رژیم غذایی درصد چربی خود را پایین بیاورید. با این کار چربی از تمام بدن کم می‌شود و سایز سینه هم به علت داشتن بافت چربی اندازه‌اش کوچک‌تر خواهد شد. اما باید بدانید این کاهش چربی در تمام بدن رخ می دهد که شامل: صورت، بازوها، ران، باسن، شکم و پهلو و سینه می باشد. اینکه چربی از کدام ناحیه بیشتر کم خواهد شد و در کدام ناحیه بیشتر  تجمع پیدا خواهد کرد را ژنتیک تعیین می کند و برای این مسئله نمی‌شود کاری کرد.

اما خبر خوب برای شما اگر به دنبال کوچک شدن سایز سینه‌تان هستید این است که در بیشتر زنان با کاهش درصد چربی بدن شاهد کوچک شدن سینه هستیم. پس اگر وزن کم کنید سایز سینه کم می شود.

بهترین ورزش برای کوچک شدن سینه کدام است؟

کوچک شدن سینه با ورزش می‌تواند با هر فعالیت و تمرینی که باعث می‌شود شما وزن کم کنید و چربی بسوزانید اتفاق بیافتد. اما از این نکته غافل نشوید که بهترین گزینه برای کاهش اندازه سینه ورزش در کنار یک رژیم غذایی برای کمک به لاغر شدن است.

آیا بزرگ شدن سینه با ورزش امکان پذیر است؟

معضل بعدی که دختران و زنان با آن روبه‌رو هستند و از راهی در تلاش اند به آن برسند بزرگ شدن سینه است. انواع کرم، ژل با هدف سفت شدن سینه به بازار آمده است. حتی گاهی برخی افراد ادعا می کنند میتوانند به شما رژیم بزرگ شدن سینه بدهند. جالب اینجاست که همۀ این محصولات و رژیم ها تضمین می‌کنند که بعد از مصرف یک دوره افزایش چند سایز در سینه و سفت شدن سینه اتفاق می افتد.

دقیقاً برعکس کوچک شدن سینه باید در رابطه با بزرگ شدن سینه بگویم تنها راه علمی که بیان شده افزایش درصد چربی بدن است و این افزایش چربی باز هم وابسته به ژنتیک احتمال دارد در بسیاری از افراد باعث افزایش سایز و بزرگ شدن سینه شود. هیچ راهی برای بزرگ شدن سینه های شما وجود ندارد مگر اینکه بافت چربی سینه شما افزایش یابد.

بیشتر زنان با افزایش وزن و چاقی از اینکه سینه هایشان بزرگ شده شکایت می کنند. این امری کاملاً طبیعی است زیرا یک راه افزایش سایز سینه غیر از جراحی افزایش وزن و بالا رفتن درصد چربی بدن است.

بهترین ورزش برای بزرگ شدن سینه کدام است؟

شاید بیش از نیمی از پیام‌های دریافتیِ من دربارۀ معرفی ورزش های و حرکاتی برای بزرگ شدن سینه باشد. اما متاسفانه باید بگویم که هیچ ورزشی وجود ندارد که بتواند باعث افزایش سایز بافت چربی بدن شود. همانطور که گفتم سینه بافت چربی است در نتیجه هیچ ورزشی وجود ندارد که موجب بزرگ شدن بافت چربی سینه شود.

من به عنوان مدرس بدنسازی همیشه در کلاس‌ها باید به این سوال جواب بدهم که آیا بزرگ شدن سینه در بدنسازی اتفاق می‌افتد؟ متاسفانه این باور وجود دارد که ورزش بدنسازی می تواند موجب بزرگ شدن سینه شود اما این جمله اشتباه است. نه بدنسازی و نه هیچ ورزش دیگری چاره کار نیست.

تنها اتفاق خوبی که برای سینه با تمرین بدنسازی می‌افتد این است که عضلات زیر بافت چربی ( پستان ) رشد می‌کند و قوی می شود و همچنین عضلات بخش بالا سینه زنان می تواند حجم بگیرد و این احساس به وجود بیاید که سینه بزرگ شده است.

بیشتر زنانی که طولانی مدت بدنسازی کار می کنند به علت حجم گرفتن و سفت شدن عضلات بالا سینه ادعا می کنند که سینه آنها بزرگ شده است.

آیا بالا کشیدن سینه با ورزش امکان پذیر است؟

بالا کشیدن سینه و درمان افتادگی سینه

در مورد بالا بردن سینه های افتاده باید بدانید که شکل سینه ها تا حد زیادی به ژنتیک مربوط می شود. با تمرین امکان تغییر شکل بافت چربی وجود ندارد. متاسفانه برای درمان افتادگی سینه با ورزش و تمرین نمی توان معجزه کرد! سینه‌ای که افتاده است به هیچ عنوان فرم نمی‌گیرد. تنها راه، عمل جراحی زیبایی است. به دنبال کرم ، ژل ، ماساژ و یا سایر تبلیغات نباشید.

یادتان باشد دفعۀ بعد که خواستید محصول یا ورزشی را برای کوچک شدن سینه ، بزرگ شدن سینه و بالا کشیدن سینه انتخاب کنید یادتان بیاید که سینه بافت چربی است. در نتیجه امکان کوچک شدن و بزرگ شدن بسته به تغییر درصد چربی بدن دارد اما هرگز افتادگی سینه تغییر پذیر نیست.

خلاصه کلام

پذیرفتن باورهای نادرست شایع که همه از آن سخن می گویند همیشه آسان ترین کار است. اما یادتان باشد اگر سفت شدن سینه و درمان افتادگی سینه با ورزش اینقدر آسان بود، بازیگران معروف هالیوود به دنبال عمل های زیبایی سینه نبودند.

ببخشید که شما را در این مورد از ورزش نا امید کردم، اما من قصد ندارم به باورهای نادرست درباره ورزش دامن بزنم. شما می توانید برای فرم گیری عضلات بالا سینه و عضلات زیر بافت چربی پستان تمرینات مربوط به سینه را انجام دهید اما از این تمرینات انتظار معجزه نداشته باشید. این تمرینات در دراز مدت همانطور که گفتم می تواند با حجم دهی در بخش بالایی سینه احساس بزرگ شدن و سفت شدن سینه را به شما بدهد.

اگر این مطلب مورد پسند شما بود، حتماً اینستاگرام فیت لیدی را دنبال کنید تا از تازه ترین مطالب ما آگاه شوید.

در ادامه بخوانید: ۴ تمرین عالی که می تواند به سفت شدن عضلات سینه کمک کند.

2 دیدگاه

  1. سلام، من قصد سفت شدن عضلات سینه و کاهش چربی در نقاط دیگر بدن رو دارم، اما نمیخوام چربی سینه هم با تغذیه و ورزش کم شود،آیا راه حلی برای این تضاد هست؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید