چای سبز معجزۀ طبیعت برای کاهش وزن

0

چای سبز می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و سبب سوزاندن کالری بیشتر شود.
بدن انسان همواره در حال سوزاندن کالری است حتی زمانیکه خواب یا در حالت نشسته هستید. سلولهای بدن ما برای انجام عملکردهای خود نیازمند مصرف کالری هستند. تحقیقات بسیاری نشان داده اند که چای سبز باعث می شود بدن ما کالری بیشتری در زمان استراحت بسوزانند.
در بیشتر این تحقیقات سوخت و ساز در حدود ۳-۴ % افزایش یافت، حتی تعدادی تحقیق افزایش ۸ درصدی را گزارش کرده اند. برای یک فرد که در روز ۲۰۰۰ کالری می سوزاند، افزایش ۳-۴ درصدی به معنای سوزاندن ۶۰-۸۰ کالری بیشتر است.cup-of-green-tea
در یک تحقیق ۶۰ فرد چاق بعد از مصرف چای سبز در حدود ۳/۳ کیلوگرم وزن کم کردند و در حدود ۱۸۳ کالری در روز سوزاندند. آیا چای سبز سبب مصرف کالری کمتر می شود؟
یکی راه هایی که مصرف چای سبز باعث کاهش وزن می شود، کم کردن اشتهاست. این مسئله به شما کمک می کند تا بدون رژیم های سخت کالری کمتری مصرف کنید. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است که بیشتر آنها اثر چای سبز بر کاهش اشتها را تأیید می کنند. تحقیقات انجام شده بر حیوانات نشان داده است که مصرف چای سبز باعث کاهش جذب چربی غذا می شود. به طور کل، به نظر می رسد که چای سبز با افزایش سوزاندن کالری و چربی و همچنین کاهش اشتها سبب کاهش وزن می شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید