ده دلیل برای استفاده از توپ سوئیسی ( جیم بال ) به عنوان صندلی

0
پیشگیری از کمردرد در ورزش بدنسازی با تمرینان ثبات مرکزی

همانطور که شما در هنگام کار یا مطالعه در خانه وقت خود را پشت میز و روی صندلی می گذرانید استفاده از توپ سوئیسی به عنوان جایگاهی برای نشستن مزایایی دارد که امروزه در کشورهای پیشرفته افراد چه در خانه چه در محل کار از این وسیله برای نشستن استفاده می کنند. در این مطلب فیت لیدی قرار است به مزایای استفاده از توپ سوئیسی یا همان جیم بال به عنوان یک صندلی بپردازیم.

  • حالت مناسب و متوازن ستون فقرات

از آنجایی که توپ سوئیسی با حالت نرم و فنری ای که دارد، استفاده از آن به عنوان صندلی باعث می شود تا بدن مدام سعی کند تا تعادل خود را حفظ کند. این بهترین راه برای قرار گیری مناسب ستون فقرات است. بدن شما سعی می کند تا فرم مناسبی روی این توپ به خود بگیرد. که این موضوع سبب افزایش سلامت ستون فقرات شما و همینطور کاهش فشار روی کمر خواهد شد.

  • عامل ایجاد تغییرات مداوم در جایگاه خود

توپ سوئیسی یا جیم بال باعث می شود تا مدام وضعیت و جایگاه خود را تغییر دهید. به عنوان مثال برای برداشتن تلفن می بایست خود را در زاویه ای ۴۵ درجه نسبت به زمین خم کنید. همین امر سبب شده تا موقعیت خود را تغییر داده و آسیب های مزمن ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در یک حالت کاهش یابد.

  • کمک به تناسب اندام

یکی دیگر از مزایای استفاده از توپ سوئیسی به عنوان یک صندلی برای نشستن این است که شما می توانید در هر کجایی که هستید تمرینات ساده ورزشی را بدون بلند شدن از جایتان انجام دهید. اگر قبلاً یکی دو دقیقه بر روی صندلی خشکتان می زد و نمی دانستید چکار کنید از این پس با استفاده از توپ ورزشی می توانید این زمان های کوتاه برای استراحت خود را به ورزش اختصاص دهید و سلامتی خود را بهبود ببخشید.

  • بهبود توازن و تعادل در بدن

توپ سوئیسی یا جیم بال

این مزایای استفاده از جیم بال کاملاً قابل درک است. نشستن روی توپی که ثبات ندارد باعث خواهد شد تا بدنتان مدام برای قرار گیری در حالتی پایدار تلاش کند و این امر باعث بهبود تعادل و توازن در بدنتان خواهد شد. طوری که این تاثیر روی کنترل عضلات بدنتان به وجود می آید و نتیجه ی آن بهبود در کنترل حرکات بدنتان است.

  • تقویت عضلات مرکزی

زمانی که روی توپ ورزشی می نشینید هسته ی مرکزی عضلات بدنتان یعنی عضلات عمقی و سطحی شکم مدام در حال تلاش برای قرار دادن بدنتان در موقعیت و حالتی مناسب است. این یعنی شما عضلات شکم خود را بدون حرکت خاصی مدام درگیر می کنید. شاید به نظرتان عجیب باشد اما کاملاً درست است. تمام مدتی که شما در دفتر کار خود یا پشت میز مطالعۀ خود در خانه مشغول هستید با نشستن روی یک جیم بال می توانید یک تمرین طولانی برای عضلات شکمتان انجام دهید!

  • بهبود گردش خون

در حالی که استفاده از یک صندلی معمولی در طولانی مدت به دلیل بی تحرکی عامل کاهش گردش خون خواهد شد اما استفاده از توپ سوئیسی برای نشستن به دلیل متحرک بودن آن، عاملی برای افزایش گردش خون در تمامی بدنتان خواهد شد.

  • افزایش انرژی

ثابت شده که نشستن در یک حالت باعث خستگی می شود. از طرفی تحرک و فعالیت به شما انرژی می دهد. استفاده از جیم بال یا همان سوئیس بال برای نشستن تحرک شما را درحالی که نشسته اید افزایش داده و بعد از یک روز کاری هم احساس انرژی خواهید کرد.

  • سوزاندن کالری بیشتر

تحرک و فعالیت بیشتر به معنی سوزاندن کالری بیشتراست. تحقیقات نشان داده اند نشستن روی توپ سوئیسی می تواند منجر به سوزاندت کالری بیشتری شود که همین موضوع موجب کاهش وزن و لاغری در دراز مدت می شود.

  • قیمت مناسب جیم بال

توپ سوئیسی یا همان جیم بال که برای انجام تمرینات ورزشی طراحی شده اند قیمتی بسیار ارزان تر از صندلی های معمولی که از آنها هر روز استفاده می کنید دارند.

  • سرگرم کننده است

چه کسی قرار گرفتن روی یک توپ سوئیسی در حین انجام کارهای روزانه را دوست ندارد؟! تجربه ی جایگزین کردن جیم بال بجای صندلی معمولی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

اگر این مطلب مورد پسند شما بود، حتماً اینستاگرام فیت لیدی را دنبال کنید تا از تازه ترین مطالب ما آگاه شوید.

حتماً بخوانید: ۶ حرکت ورزشی فوق العاده موثر در محل کار(بدون نیاز به بلند شدن از صندلی)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید