۵ تمرین ساده برای صاف کردن شکم پس از زایمان

1
صاف کردن شکم پس از زایمان

پس از ۹ ماه انتظار، فرزند دلبند شما به دنیا آمده و شما به عنوان یک مادر احساس تازه‌ای را تجربه می کنید. حتماً در آغوش گرفتن فرزندتان حس فوق العاده‌ای است و ارزش همۀ سختی‌های دوران بارداری را دارد. اما ممکن است یک قضیه برایتان کمی ناراحت کننده باشد و ذهنتان را درگیر کند. شما افزایش وزن پیدا کرده اید و دوست دارید هرچه زودتر به فرم قبل از دوران بارداری خود برگردید. پیشنهاد می کنم حتماً چند دقیقه برای خواندن مطلب ۲۴ نکته برای برگشتن بدن به دوران قبل از بارداری وقت بگذارید. مطمئن هستم برای صاف کردن شکم پس از زایمان به ورزش کردن فکر کرده اید. اما به عنوان یک مادر، وقت باشگاه رفتن و یا پیاده‌روی ندارید. پس بهتر است ورزش هایی را در ابتدا انتخاب کنید که بتوانید در خانه اجرا کنید. من در این مطلب فیت لیدی چند تمرین خوب و تاثرگذاررا برایتان انتخاب کرده ام که می توانید در منزل نیز به راحتی اجرا کنید.

اگر فکر می کنید که بهترین تمرین برای صاف کردن شکم پس از زایمان دراز و نشست است، سخت در اشتباه هستید. بهتر است بدانید که هزاران بار اجرای حرکت دراز و نشست هم نمی تواند به کوچک شدن شکم شما کمک کند. شما نیاز با اجرای حرکت دراز و نشست وقت خود راهدر دهید. زیرا نکته‌ای که باید بدانید این است که پس از زایمان شما باید تمام تمرکزتان را بر روی عضلات عمقی شکم‌تان معطوف کنید و سپس با حرکات دراز و نشست سراغ عضلات سطحی شکم خود بروید.

حتماً بخوانید: آیا دراز و نشست باعث آب شدن چربی شکم می شود؟

تمریناتی که در این بخش برایتان در نظر گرفتم بسیار ساده است و بر روی بخش عمقی عضلات شکم و عضلات کف لگن تمرکز می کند.

۱) تیلت لگن

تمرین تیلت لگن برای صاف کردن شکم پس از زایمان

 

این حرکت را در همان هفته اول پس از زایمان اگر شما به صورت طبیعی فرزند خود را به دنیا آورده باشید می توانید اجرا کنید. اما اگر شما کودک خود را با عمل سزارین به دنیا آورده باشید، ۸ تا ۱۰ هفته باید برای اجرای همین حرکت ساده هم منتظر بمانید. این یک تمرین عالی برای صاف کردن شکم پس از زایمان است و تاثیر زیادی بر عضلات عمقی شکم و همچنین عضلات کف لگن دارد.

نحوه اجرا: به پشت دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید. یک بالش زیر باسن و بالش دیگری را بین زانوهایتان قرار دهید. کف پا کاملاً روی زمین قرار گیرد و دست هایتان را در کنار بدنتان قرار دهید. نفس بگیرید و سپس نفس خود را خارج کنید و شکم خود را به سمت داخل بکشید و همزمان سعی کنید قوس کمرتان را از بین ببرید و باسنتان را سفت و منقبض کنید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اول بازگردید، این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

فواید: افزایش قدرت و استقامت عضلات عمقی شکم

۲) پل زدن

آموزش تصویری تمرین پل زدن برای صاف کردن شکم پس از زایمان

 

پس از ۶ هفته، این حرکت را به برنامه خود اضافه کنید. به پشت دراز بکشید، پاهایتان را به اندازه عرض لگن باز کنید و زانوهایتان را خم کنید. نفس بگیرید و سپس همزمان با بالا آوردن کمر از روی زمین نفس خود را خارج کنید و شکم خود را داخل بکشید. دقیقاً همان حرکت تیلت لگن را وقتی پل زده اید و کمرتان بالا است اجرا کنید. یعنی باید قوس کمرتان را از بین ببرید و در عین حال باسن خود را سفت و منقبض کنید. به آرامی کمر را به وضعیت اول برگردانید. این حرکت را برای ۱۰تکرار و ۵ بار اجرا کنید. این یک تمرین عالی برای صاف کردن شکم پس از زایمان و تمرین بر عضلات کف لگن است.

فواید: افزایش قدرت عضلات ناحیه باسن و کمر

۳) سر دادن پاشنه

تمرین سر دادن پاشنه برای صاف کردن شکم پس از زایمان

 

به پشت بخوابید و زانوهایتان را خم کنید. پا را به اندازه عرض لگن باز کنید و شکم تان را داخل نگه دارید. پای چپ خود را خم کنید، پاشنه خود را به زمین فشار دهید. نفس بگیرید و سپس همزمان با عمل بازده شکمتان را به داخل بکشید و پاشنۀ پای چپ خود را روی زمین سر دهید و از بدنتان دور کنید. سپس پا را به حالت اولیه بازگردانید. هر پا ۱۰ تکرار اجرا کند و سپس پا را عوض کنید در مجموع این حرکت را ۵ بار تکرار کنید. این یک تمرین عالی برای صاف کردن شکم پس از زایمان است که عضلات ناحیه کمر و پا را نیز درگیر می کند.

فواید: افزایش قدرت کمر و پاها

۴) بالا نگه داشتن تنه با حوله

تمرین بالا نگه داشتن شکم برای صاف کردن شکم پس از زایمان

 

به پشت بخوابید و زانوهایتان را خم کنید. یک حوله را در قسمت بالای ساق و زیر زانو قرار دهید. انتهای حوله را با دستانتان بگیرید. نفس بگیرید و سپس همزمان با داخل کشیدن شکم نفس خود را بیرون دهید و شانه‌هایتان را از زمین جدا کنید و به سمت بالا بیاورید. در این حالت خود را نگه دارید و شکم را کاملاً سفت و منقبض کنید. ۵ ثانیه خود را بالا نگه دارید و سپس به حالت اول برگردید. این حرکت را ۲۰ بار تکرار کنید. این یک تمرین عالی برای عضلات عمقی شکم و همچنین برای صاف کردن شکم پس از زایمان است.

فواید: افزایش قدرت عضلات عرضی شکم

۵) کشش تک پا با حوله

تمرین کشش تک پا با حوله برای صاف کردن شکم پس از زایمان

 این حرکت را در دوازده یا چهاردهمین هفته پس از زایمان انجام دهید. به پشت دراز بکشید زانوهایتان را ۹۰ درجه خم کنید و بالا ببرید طوریکه ساق پایتان موازی با زمین قرار گیرد. یک حوله کوچک را بالای ران خود قرار دهید. انتهای حوله را با دستتان نگه دارید. نفس بگیرید، شانه‌هایتان را از زمین جدا کنید و بالا بکشید و سپس همزمان با عمل بازدم پای راست را سعی کنید به سمت شکم خود بکشید اما با حوله مانع از اینکار شوید. در همین حین پای چپ خود را به سمت پایین ببرید اما روی زمین نگذارید. به حالت اول بازگردید و پاها را عوض کنید و ۱۰ تکرار برای ۱۰ مرتبه اجرا کنید. این یک تمرین عالی برای صاف کردن شکم پس از زایمان است که عضلات ناحیه کمر و پا را نیز درگیر می کند.

فواید: افزایش قدرت  عضلات عرضی شکم، پاها، کمر و عضلات عمقی شکم

اگر این مطلب مورد پسند شما بود، حتماً اینستاگرام فیت لیدی را دنبال کنید تا از تازه ترین مطالب ما آگاه شوید.
در ادامه بخوانید: ۲۴ نکته کلیدی برای برگشت بدن به قبل از بارداری

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید