رژیم مدیترانه ای و خطر ابتلا به سرطان سینه

0

اخیراً  محققان به رژیم های غذایی مناسبی مثل رژیم مدیترانه ای که تاکید زیادی بر مصرف روغن زیتون دارد، دست پیدا کردند که می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را در شما تا ۶۲ درصد کاهش دهد.
طبق یک آزمایش حدود ۴ هزار زن بین سنین ۶۰ تا ۸۰ سال که به سه گروه تقسیم بندی شدند مورد بررسی قرار گرفتند. گروه اول رژیم  مدیترانه ای که سرشار از میوه و سبزیجات ، مواد لبنی و حبوبات بود را همراه با مصرف روزانه ی حدود چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون و همینطور محدودیت در مصرف گوشت قرمز و شیرینیجات را دنبال کردند . گروه دوم همان رژیم مدیترانه ای البته همراه با مصرف آجیل بجای روغن زیتون را داشتند. گروه سوم یک رژیم غذایی کم چرب را داشتند.
بعد از گذشت ۶ سال ، در کل ۳۵ زن از بین آنها به سرطان پستان مبتلا شدند اما کسانی که روغن زیتون در رژیم غذایی خود داشتند نسبت به گروهی با رژیم غذایی کم چرب، خطر ابتلا به این بیماری را تا ۶۲ درصد کاهش دادند البته زنانی که در رژیم غذایی خود مصرف آجیل اضافی داشتند هم تا حدودی خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دادند اما آمار زیاد قابل توجه نبود. در مجموع تحقیقات زیادی در رایطه با رژیم مدیترانه ای انجام شده است و در نتایج فواید بسیار رژیم مدیترانه ای را تایید کرده است.

Woman pouring olive oil over fish
درنهایت چه چیزی روغن زیتون را اینطور خاص کرده است؟…
پژوهشگران اخیراً طی آزمایشاتی آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول polyphenols را در روغن زیتون مشاهده کردند که می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد و از رشد تومورها جلوگیری کند.
البته تنها معیار ما چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز نیست ، شما می تواند از روغن زیتون در سالادهای مختلف استفاده کنید. روغن زیتون در سالا می تواند به جذب ویتامین های سبزیجات به شما کمک کند.

سوالات و تجربه‌های خود را از طریق سایت فیت لیدی یا اینستاگرام فیت لیدی با ما در میان بگذارید.

مطلب مرتبط: چگونه ورزش بدنسازی می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه شود؟

کاهش وزن سریع با رژیم کانادایی ، معایب و مرایا

از اولین سال های فعالیتم به عنوان فیزیولوژیست ورزشی و مدرس علم تمرین، هر روز با باورهای نادرست زیادی در زمینه تناسب اندام سر و کار داشتم. این موضوع باعث شد تا دغدغه و هدف اصلی من تغییر نگرش زنان و دختران سرزمینم در زمینه ورزش، تغذیه و تناسب اندام باشد. این دغدغه دلیل اصلی راه اندازی فیت لِیدی بود و خوشحالم بعد از چند سال تلاش، امروز با یک تیم علمی و با تجربه از بانوان در خدمت همه بانوان سرزمینم هستیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید