۵ دلیلی که چرا ما باید نوشیدن چای سبز را افزایش دهیم؟

0

نوشیدن چای سبز به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی (مانند اثر ضد سرما خوردگی) و وجود کافئین از سوی پزشکان و متخصصان تغذیه بسیار توصیه می شود. اما شاید برای اینکه نوشیدن چای سبز را افزایش دهید، نیاز به دلایل بیشتر و محکم تری دارید. من در این مقاله ۵ دلیل برای علمی برای نوشیدن چای سبز و تاثیر آن بر مغز و چاقی را به شما توضیح خواهم داد:

۱)  باعث بهبود حافظه می شود.

یک نوشیدنی با ۲۵۰میلی گرم از چای سبز باعث افزایش اتصالات سلول های مغز در فرایند ذخیره اطلاعات می‌شود پس این یعنی چای سبز می تواند به تقویت حافظه کمک کند.

۲)  اثر ضد سرطان دارد.

تحقیقات نشان دادند، زنانی که در هفته حداقل ۳ فنجان چای سبز می نوشند، ۱۷% خطر ابتلا به سرطان های گوارشی در آنها کاهش می یابد.

Green-tea

۳)  چربی سوزی را افزایش می دهد.

به تازگی مطالعات نشان دادند که چای سبز به اضافۀ ورزش مساوی است با ۳۶% چربی شکمی کمتر. و این خبر بسیار خوبی برای کسانی است که به دنبال تناسب اندام هستند.

مطلب مرتبط: چگونه چای سبز باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود؟

۴) باعث محافظت از مغز می شود.

در چای سبز آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول وجود دارد که از مغز در برابر بیماری های عصبی محافطت می کند. پس افزایش نوشیدن این اکسیر می تواند حمایتی در برابر هرگونه بیماری عصبی باشد.

۵) خطر سکته مغزی را کاهش می دهد

نوشیدن ۳ فنجان چای سبز در روز می تواند خطر سکته مغزی را تا ۲۰% کاهش دهد.

این ۵ دلیل که فیت لیدی به طور خلاصه از فواید چای سبز در اختیارتان قرار داد شاید توجیح عنوان این مطلب که “چرا ما باید نوشیدن چای سبز را افزایش دهیم؟” باشد. پس نوشیدن چای سبز را در رژیم روزانۀ خود قرار دهید و از فواید آن لذت ببرید.

مطلب مرتبط: بهترین غذاهای چربی سوز کدام اند؟

اگر سوال بیشتری دارید حتماً از طریق قسمت نظرات زیر همین مطلب یا در اینستاگرام فیت لیدی با ما در میان بگذارید.

از اولین سال های فعالیتم به عنوان فیزیولوژیست ورزشی و مدرس علم تمرین، هر روز با باورهای نادرست زیادی در زمینه تناسب اندام سر و کار داشتم. این موضوع باعث شد تا دغدغه و هدف اصلی من تغییر نگرش زنان و دختران سرزمینم در زمینه ورزش، تغذیه و تناسب اندام باشد. این دغدغه دلیل اصلی راه اندازی فیت لِیدی بود و خوشحالم بعد از چند سال تلاش، امروز با یک تیم علمی و با تجربه از بانوان در خدمت همه بانوان سرزمینم هستیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید