بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف

1
افزایش وزن بدون افزایش چربی

بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف هستند. اما قبل از اینکه شما را با لیست این غذاها آشنا کنم باید این نکته را خاطر نشان کنم که داشتن شکمی صاف باید در کنار یک رژیم غذایی اصولی باشد. میزان کالری دریافتی شما نباید بیش از نیازتان نباشد.

همچنین رژیم غذایی اصولی باید به همراه ورزش باشد. اما در این میان برخی غذاها هستند که می‌توانند شما را برای داشتن شکمی صاف یاری کنند. این غذاها معمولا دارای فیبر و پروتئین بالا هستند که باعث سیری طولانی مدت می‌شوند و مانع از اضافه غذا خوردن شما خواهند شد.

همچنین برخی غذاها هستند که کالری بسیار بالا و ارزش غذایی پایین دارند که داشتن شکمی صاف را برای شما تبدیل به رویا می‌کنند. در این مطلب فیت لیدی با هم مروری بر چند ماده غذایی برای داشتن شکمی صاف خواهیم داشت:

بهترین غذا : ماست ساده یا چکیده

بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف

ماست برای بدن بسیار مفید است اما سوال این است که آیا میدانستید که ماست می‌تواند برای داشتن شکمی صاف گزینۀ خوبی باشد؟ ماست ساده یا چکیده می‌تواند یک گزینۀ بسیار عالی از لحاظ تغذیه‌ای برای میان وعده باشد. باکتری‌های پروبیوتیک موجود در ماست‌ برای سلامت سیستم گوارشی مفید است.

زیرا باعث انتقال کمتر گاز، نفخ و یبوست می‌شود. پس گزینۀ اول برای بررسی بهترین و بدترین مواد غذایی برای داشتن شکمی صاف می‌توان به ماست جزو بهترین غذاها برای داشتن شکمی صاف نام برد.

بدترین غذا : نوشابه

بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف

متخصصان تغذیه به ما یادداور می‌شوند که از آشامیدنی‌های شامل کربنات اجتناب کنیم. این نوشیدنی ها می‌توانند شکم ما را مملو از هوا کنند و موجب نفخ و باد کردن شکم ‌شوند. آب می‌تواند جایگزین این نوشیدنی‌ها شود. همچنین به کاهش نفخ کمک کند. پس گزینۀ دوم در بررسی بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف می‌توان نوشابه را جزو بدترین‌ نوشیدنی ها برای داشتن شکمی صاف نام برد.

بهترین غذا : سبزیجات

بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف

سبزیجاتی مانند بروکلی، کلم بروکسل، فلفل دلمه‌ای و … شامل ویتامین‌های A ، C و K و همچنین بتا-کاروتین، کلسیم، منیزیوم و فیبر می‌باشند. این سبزیجات می‌توانند احساس سیری در شما ایجاد کنند و همینطور از یبوست جلوگیری کنند.

پس گزینۀ سوم در بررسی بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف می‌توان به سبزیجات جزء بهترین غذاها برای داشتن شکمی صاف نام برد.

بدترین غذا : کربوهیدرات تصفیه شده

fresh-bread

باید از آرد سفید و برنج سفید دوری کنید زیرا این مواد بسیار سریع هضم می‌شوند.  در نتیجه موجب افزایش انسولین و سطح قند خون می‌شوند. افزایش سطح انسولین می‌تواند باعث افزایش ذخیرۀ چربی در بدن به ویژه در ناحیۀ شکمی شود. پس گزینۀ چهارم در بررسی بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف می‌توان به کربوهیدرات‌های تصفیه شده جزء بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف نام برد.

حتماً بخوانید: بهترین و سالم ترین نان برای صبحانه کدام است؟

بهترین غذا : غلات کامل

بهترین و بدترین غذاها برای داشتن شکمی صاف

همانطور که در گزینۀ قبل گفتم شما باید نان و برنج سفید را کنار بگذارید و به جای آنها غلات کامل درست شده با گندم کامل، عدس و برنج قهوه‌ای را مصرف کنید. یک تحقیق که در مجلۀ بالینی تغذیه آمریکا منتشر شد نشان داد که رژیم‌های با کالری کنترل شده که غنی از غلات کامل هستند باعث کاهش چربی انباشته شده در ناحیه کمر می‌شوند.

این موضوع ممکن است ناشی از کاهش پاسخ انسولین به غلات کامل در برابر کربوهیدرات‌های تصفیه شده باشد که همین موضوع منجر به کاهش ذخیره چربی می‌شود. پس گزینۀ پنجم در بررسی مواد غذایی می توان به غلات کامل جزو بهترین مواد غذایی برای داشتن شکمی صاف اشاره کرد.

حتماً بخوانید: بهترین نان برای لاغری کدام است؟

بدترین غذا : غذاهای پر نمک

بهترین و بدترین غذا برای داشتن شکمی صاف

واقعاً جای تعجب ندارد که چرا بعد از خوردن یک ظرف پر از چیپس نمکی با سس شما احساس بزرگ شدن شکم تان را دارید. غذاهای با سدیم بالا می‌تواند به تجمع مایعات در بدن منجر شود. زمانیکه تجمع مایعات در بدن اتفاق می‌افتد، اغلب موجب پف کردن و ورم می‌شود که دیگر نمی‌توان انتظار داشتن شکمی صاف را داشت.

سعی کنید کمتر از ۲۰۰۰ میلی گرم از سدیم را روزانه مصرف کنید و یادتان باشد که تمامی مواد غذایی به طور طبیعی حاوی سدیم هستند. در نتیجه شما نباید به غذایتان سدیم یا نمک به آنها اضافه کنید. پس گزینۀ ششم در بررسی مواد غذایی برای داشتن شکمی صاف می‌توان به غذاهای پرنمک جزء بدترین گزینه‌ها برای داشتن شکمی صاف نام برد.

اگر این مطلب مورد پسند شما بود، حتماً اینستاگرام فیت لیدی را دنبال کنید تا از تازه ترین مطالب ما آگاه شوید.

در ادامه بخوانید: ۲ ماده غذایی فوق العاده مهم برای کاهش وزن و لاغری

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید