بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟

0

شاید برای خیلی ها این سوال به وجود آمده باشد که بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟ و یا اینکه ورزش کردن در صبح میتواند در روند کاهش وزن تاثیر بیشتری داشته باشد یا خیر؟

زمان تمرین تنها یکی از عوامل اثرگذار بر عملکرد ورزشی است. عوامل مهم دیگر مثل شدت و مدت تمرین نسبت به انتخاب زمان تمرین نقش بسیار پررنگ تری در رسیدن به اهداف شما ایفا می کنند.

قبل از اینکه در مورد انتخاب بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی و برای رسیدن به اهداف مختلفتان تصمیم بگیرید بهتر است از تمام زوایا فواید و معایب تمرین در صبح و عصر را به طور علمی و با توجه به تحقیقات انجام شده بررسی کنید تا شما بتوانید به راحتی انتخاب خود را انجام دهید. پس این مطلب فیت لیدی را از دست ندهید.

مزایای تمرین صبحگاهی

  • در یک تحقیق افرادی که در ورزش صبحگاهی شرکت کرده بودند با تمرکز و انرژی بیشتری کار روزانه خود را انجام دادند.
  • تحقیقات طولانی مدت نشان داده‌اند افرادیکه در ورزش صبحگاهی شرکت میکنند احتمال اینکه عادت به ورزش کردن را کنار بگذارند نسبت به افرادیکه در ساعات دیگری از روز ورزش میکنند، بسیار کمتر است.
  • برای بسیاری از افراد ورزش صبحگاهی بسیار مناسب تر است زیرا احتمال اینکه بعد از اتمام ساعت کاری خسته باشند و از ورزش کردن صرف نظر کنند بسیار زیاد است.

معایب ورزش صبحگاهی

  • بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟تمرینات صبحگاهی شدید می تواند شرایط استرس زایی به بدن وارد کند. زمانیکه بدن به ورزش کردن در صبح عادت ندارد این شرایط باعث افزایش استرس می‌شود و بدن را تحت تاثیر قرار میدهد. پس برای جلوگیری از آسیب و کاهش شرایط استرس زا باید شدت تمرینات را پایین آورد و پس از اینکه بدن به ورزش صبحگاهی عادت کرد یا به عبارت دیگر به تمرین در صبح سازگار شد می توان به تدریج به شدت تمرینات افزود. برای یافتن بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی متن را تا انتها بخوانید.

آیا ورزش صبحگاهی با شکم خالی باعث افزایش کاهش وزن می‌شود؟

  • ورزش صبحگاهی شدید با شکم خالی می تواند باعث از دست دادن عضلات شود و این با هدف از دست دادن چربی بدن بسیار متفاوت است. به همین دلیل این نکته را باید به خاطر سپرد که قبل از تمرینات باید یک صبحانه سرشار از پروتئین خورده شود تا بدن به علت فقدان انرژی مجبور به سوزاندن پروتئین نشود.
حتماً بخوانید: بهترین مواد غذایی برای وعده صبحانه چیست؟
  • اگر به هر دلیلی این امکان وجود نداشت که قبل از تمرین صبحگاهی، صبحانه مصرف شود باید شدت تمرینات به علت پایین بودن سطح انرژی کاهش یابد.
حتماً بخوانید: آیا ورزش کردن با شکم خالی باعث چربی سوزی می شود؟

بهبود عملکرد ورزشی با تمرین در عصر

این نکته برای ورزشکاران حرفه ای که در تیم های مختلف فعالیت می کنند بسیار مهم است. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است. در چندین تحقیق برای یافتن بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی که در آنها به ورزشکاران در صبح و عصر تمرین داده بودند، نتیجه گرفتند که عملکرد ورزشی، قدرت و توان در ورزشکاران در عصر بهتر از صبح بود. پس برای ورزشکاران حرفه ای پیشنهاد برای بهترین زمان برای تمرین عصر است.

بهترین زمان ورزش برای لاغری کدام است؟

نکات کلیدی:

اگر هدفتان از تمرین، ورزش قهرمانی نیست؛ نکته مهم از نظر متخصصین فیزیولوژی ورزش این است که شما عادت به ورزش کردن را در الگوی زندگیتان بگنجانید و اینکه دقیقا چه زمانی را به فعالیت اختصاص می دهید خیلی از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

اگر تازه کار هستید و زمان کافی دارید و تصمیم گرفته اید ورزش کنید به شما ورزش صبحگاهی را پیشنهاد می دهم. وقتی روزتان را با فعالیت آغاز می کنید بر کل روزتان تاثیر مثبتی دارد و تحقیقات نشان داده است افرادیکه صبح ها ورزش می کنند بیشتر عادت به فعالیت های بدنی را حفظ  میکنند و یک نکته دیگر این است که وقتی صبح ورزش می کنید یعنی فعالیتتان را قبل از مشغله های کاری دیگرتان انجام داده اید و امکان اینکه مشغله های روزمره مانع از ورزشتان شود بسیار کم است.

اما اگر صبح ها مشغول هستید این را بدانید که هر موقع از روز صبح، ظهر و یا عصر ورزش کنید زمان آن زیاد بر روی کاهش وزن تاثیری ندارد و بدن خیلی سریع خود را به زمان تمرین سازگار می کند، چیزی که  اهمیت دارد این است که که فقط ورزش کنید و رزیم غذایی خود را رعایت کنید و تا رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

خلاصه کلام:

بهترین زمان برای لاغری و چربی سوزی دقیقاً وقتی است که شما انرژی لازم برای ورزش کردن را داشته باشید. شما باید به صدای بدن خود گوش دهید و بهترین زمان برای ورزش کردن خود را متوجه شوید. سعی کنید همیشه یک ساعت قبل از تمرین غذا یا میان وعده سبکی بخورید تا انرژی لازم برای فعالیت را داشته باشید.

در ادامه بخوانید: بهترین زمان ورزش برای عضله سازی با تمرینات بدنسازی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید