۸ راهکار ساده برای سوزاندن کالری بیشتر

 

من امروز به شما ۸ نکته بسیار ساده و راحت برای کاهش وزن، بالا بردن سطح فعالیت و سلامت جسمانی را معرفی می‌کنم. حتی اگر شما فرد پر مشغله‌ای هم باشید می‌توانید با همین ۸ نکته بسیار ساده از فواید فعالیت و سوزاندن کالری بیشتر در زندگی‌تان بهره‌مند شوید.

 1. شما میتوانید وزنتان را خیلی بیشتر کم کنید زمانیکه یک دوست با همان هدفی که شما دارید در کنارتان باشد. شما میتوانید با یکدیگر ورزش کنید. زمانیکه درباره ورزش، رژیم و هدفتان با یک دوست‌تان صحبت می‌کنید انگیزه شما برای ادامه راه خیلی بیشتر می‌شود.
 2. حداقل ۳بار در هفته ورزش کنید، فرق نمی کند چه ورزشی ویا چه زمانی باشد همین که از روی مبل بلند شدید و تصمیم دارید ورزش کنید بهترین گزینه است.
 3. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید بدوید شما چیزی را از دست نداده‌اید می توانید با ۹ دقیقه پیاده‌روی آهسته و ۱ دقیقه پیاده روی تند شروع کنید، سپس بدون عجله می‌توانید زمان‌ها را دستکاری کنید و زمان تند راه رفتنتان را افزایش دهید. بعد از مدتی مطمئن باشید شما آنقدر آماده شده‌اید که با ۹ دقیقه پیاده‌روی تند و ۱دقیقه نرم‌دوی شروع کنید.
 4. اگه شما فرزند کوچک دارید می‌توانید به عنوان یک همبازی، حسابی با کودکتان فعالیت کنید و کالری بسوزانید.
 5. دوستانی که بسیار فعال هستند در زندگی‌تان می‌توانند بسیار مفید باشند زیرا آنها باعث می‌شوند شما نیز فعال شوید.
 6. برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. اگر شما فرد شاغلی هستید که صبح کار است پیاده روی تا محل کار بهترین گزینه برای شماست و اگر عصر کار هستید بعد از کار گزینه خوبی برای پیاده‌روی است. با این برنامه ریزی شما به هدفتان بسیار نزدیک می شوید.
 7. اگر به‌خاطر شغلتان مجبورید ساعت‌های طولانی بنشینید، در بین این ساعت‌ها خودتان را فعال نگه دارید. از روی صندلی بلند شوید و به ازای هر ۱ساعت نشستن ۵ دقیقه قدم بزنید. این قضیه را به این شکل تصور کنید که شما قرار است از ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر در محل کار باشید و حالا قرار است در هر یک ساعت ۵ دقیقه در محل کار یا اتاقتان قدم بزنید این یعنی شما امروز ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کرده‌اید. اینکار قدم بزرگی است تا سطح آمادگی و سلامت شما را ارتقا ببخشد.
 8. در هر موقعیتی و به هر بهانه‌ای ماشینتان را پارک کنید و پیاده‌روی کنید.

با این ۸ نکته بسیار ساده شما می‌توانید کالری بیشتری بسوزانید و لاغرتر شوید ویا سطح سلامت خودتان را ارتقا دهید.

 

پونیشا :: نیروی کار مجازی

 

 

 

 

 

 

پونیشا :: نیروی کار مجازی

سحر صفری

متخصص علم تمرین و فیزیولوژی ورزشی کاربردی، رئیس انجمن فیتنس دانشگاه پیام نور کشور، مدرس کلاس های تئوری و عملی مربیگری بدنسازی بانوان از سال 92 الی 94 زیر ، اولین مدرس دوره فیتنس بانوان در فدراسیون بدنسازی.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. massoud گفت:

  با تشکر از مطالب خوب، روان و کاربردی

 2. sadaf گفت:

  مطالب عالی بودن، مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *