۲ ماده بسیار مهم برای کاهش وزن

 می خواهم به شما دو ماده ی غذایی که می‌تواند به موفقیت شما در لاغر شدن بسیار کمک کند را معرفی می کنم:  فیبروپروتیئن

این دو ماده در رژیم غذایی شما باعث از دست دادن وزن اضافی و سلامت بدنتان می‌شود.

می توانم از مزایای این دو ماده ساعت ها برایتان صحبت کنم اما بیشتر دوست دارم توجه شما را به احساس”سیری” که از خوردن فیبر و پروتئین به‌وجود می‌آید، جلب کنم.

جالب اینجاست که بسیاری از خانم ها از خوردن گوشت قرمز خودداری می‌کنند و گوشت قرمز را عامل چاقی می دانند.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

۳٫۳۱vegetarian

این یک اعتقاد اشتباه است زیرا شما وقتی در وعدۀ غذایی خود گوشت و یا هر خوراک پروتئینی دیگری مصرف می‌کنید در نتیجه شما زمان بیشتری احساس سیری دارید و این احساس بسیار خوب است چون شما در این حالت کمتر تمایل به خوردن دارید.

اما توضیح بیشتر در مورد فیبر این است که باید بدانید فیبرها جزء کربوهیدرات‌های پیچیده هستند و فواید بسیاری دارند از جمله: افزایش تحرک روده، کاهش کلسترول، کاهش خطر ابتلا به بواسیر، کاهش وزن، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان روده.

از دلایل اینکه مواد دارای فیبر در کاهش وزن شما بسیار تاثیرگذارند باز هم همان احساس سیری است که شما را از خوردن بیش از اندازه در طول روز منع می‌کنند.

پس بهتر است از همین امروز  فیبر و پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانید و ترس از چاق شدن به علت خوردن مواد دارای پروتئین را نداشته باشید.

باز هم پیشنهاد می‌کنم که هرم غذایی که در روزهای گذشته توضیح داده‌ام را در رژیم غذایی خود رعایت کنید. بدن شما نیاز به همۀ درشت مغذی‌ها یعنی کربوهیدرات، پروتئین و چربی دارد و نباید خودتان را از خوردن مواد غذایی محروم کنید پس یک کارشناس تغذیه می تواند شما را با توجه به علاقه‌تان به هدف کاهش وزنتان برساند و امتیاز مثبت در این مدل رژیم‌ها این است که شما احساس محدودیت نمی‌کنید.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

سحر صفری

متخصص علم تمرین و فیزیولوژی ورزشی کاربردی، رئیس انجمن فیتنس دانشگاه پیام نور کشور، مدرس کلاس های تئوری و عملی مربیگری بدنسازی بانوان از سال 92 الی 94 زیر ، اولین مدرس دوره فیتنس بانوان در فدراسیون بدنسازی.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. sadaf گفت:

    عالی بود مرسی از این مطالب آموزنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *