آیا استفاده از کرم ضد سلولیت موثر است؟

شکل ظاهری سلولیت برای خانم‌ها بسیار آزاردهنده است. این موضوع باعث می شود آنها به دنبال هر راهی برای رهایی از آن باشند و حاضر هستند از کرم ضد سلولیت با قیمت های بسیار بالا استفاده کنند. واقعیت این است که تمامی محصولاتی که در حال حاضر در بازار به عنوان کرم ضد سلولیت و لاغری موضعی وجود دارند هیچگونه پایه و اساس علمی نداشته و اگر هم تغییری در سلولیت ایجاد کنند این تغییر طولانی مدت نیست.

 

cellulitis-pictures

کرم ضد سلولیت طوری طراحی شده است که شما بیشتر و بیشتر به خرید آن نیازمند می شوید. تمامی این هزینه‌هایی که می‌کنید و ضرر و زیان‌هایی که با استفاده از کرم ضد سلولیت به جان می خرید، تغییرات آنچنانی در شما ایجاد نمی کنند و قابل مقایسه با سبک زندگی سالم و ورزش نیستند.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

مطلب مرتبط: آیا راهی برای مبارزه با سلولیت در بدن زنان وجود دارد؟

جالب است که کرم ضد سلولیت به عنوان متعادل‌ترین راه حل در برخی از سایت‌ها تبلیغ شده است این سایت‌ها فقط می‌خواهند محصول خود را بفروشند. در برخی از سایت ها عنوان می کنند که کرم ضد سلولیت گران قیمت نسبت به نوع ارزان آن برای از بین بردن سلولیت مفیدتر است. اما واقعاً با خودتان فکر کنید که چطور یک کرم می تواند با سلولیت شما مبارزه کند.

همانطور که گفته شد شاید سلولیت را نتوان کنترل کرد ولی دو چیزی که تحت کنترل ماست رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی است. به یاد داشته باشید که با یک ارادۀ قوی هر چیزی ممکن است که اتفاق بیافتد و سلولیت شکست ناپذیر نیست.

راهکار ساده جایگزین استفاده از کرم‌ ضد سلولیت، فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی درست است. این دو راهکار می تواند از نظر علمی شما را توجیح کند که چگونه می شود سلولیت را از راه درست و منطقی از بین برد.

حال سوال اینجاست کدام فعالیت و یا رژیم غذایی را باید برای از بین بردن سلولیت انتخاب کنیم؟

در مطلب بعدی درباره سلولیت سعی خواهیم کرد به این سوال پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

آیدا کیاندوست

فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم. از نوجوانی در رشته اسکواش فعالیت داشتم و دو دوره به اردوی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران دعوت شدم. 5سال پیاپی نفر اول استان شدم و هم اکنون در رشته بدنسازی و تناسب اندام فعالیت می کنم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

  1. مهری ابراهیمی گفت:

    مطلبتون بسیار آموزنده ومفید بودخیلی متشکرم فیت لیدی

  2. mojdeh گفت:

    ممنون،مطلبتون مفید و کاربردی بود

  3. فروغ گفت:

    خیلی جالب بود. ممنون از فیت لیدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *