ده دلیل برای استفاده از توپ سوئیسی ( جیم بال ) به عنوان صندلی

در این مطلب قرار است به مزایای استفاده از توپ سوئیسی یا همان جیم بال به عنوان یک صندلی بپردازیم. همانطور که شما در هنگام کار یا مطالعه در خانه وقت خود را پشت میز و بر روی صندلی می گذرانید استفاده از توپ سوئیسی به عنوان جایگاهی برای نشستن مزایایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  • حالت مناسب و متوازن ستون فقرات

از آنجایی که توپ سوئیسی با حالت نرم و فنری ای که دارد در جایگاه خود پایدار نیست، استفاده از آن به عنوان صندلی باعث می شود تا بدن مدام سعی کند تا خود را در حالتی متوازن حفظ کند ، این بهترین راه برای قرار گیری مناسب ستون فقرات است. بدن شما سعی می کند تا فرم مناسبی بر روی این توپ به خود بگیرد که این سبب افزایش سلامت ستون فقرات شما و همینطور کاهش فشار بر روی کمر خواهد شد.

  • عامل ایجاد تغییرات مداوم در جایگاه خود

توپ سوئیسی باعث می شود تا مدام وضعیت و جایگاه خود را تغییر دهید ، به عنوان مثال برای برداشتن تلفن می بایست خود را در زاویه ای ۴۵ درجه نسبت به زمین خم کنید همین امر سبب شده تا موقعیت خود را تغییر داده و آسیب های مزمن ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در یک حالت کاهش یابد.

  • تناسب اندام در نوک انگشتان شماست

یکی دیگر از مزایای استفاده از توپ سوئیسی به عنوان یک صندلی برای نشستن این است که شما می توانید در هر کجایی که هستید تمرینات ساده ورزشی را بدون بلند شدن از جایتان انجام دهید ، اگر قبلاً یکی دو دقیقه بر روی صندلی خشکتان می زد و بیکار نمی دانستید چکار کنید با از این پس با استفاده از توپ ورزشی می توانید این زمان های کوتاه را به ورزش اختصاص دهید و سلامتی خود را بهبود ببخشید.

پونیشا :: نیروی کار مجازی
  • بهبود توازن و تعادل در بدن

این مورد دیگر خیلی قابل درک است ، نشستن بروی توپی که ثبات ندارد باعث خواهد شد تا بدنتان مدام برای قرار گیری در حالتی پایدار تلاش کند و این امر باعث بهبود تعادل و توازن در بدنتان خواهد شد به طوری که این تاثیر بر روی کنترل عضلات بدنتان بروز خواهد کرد و نتیجه ی آن بهبود در کنترل حرکات بدن خود است.

  • کسب همان شکم شش تکه ای که می خواستید

زمانی که بروی توپ ورزشی می نشینید هسته ی مرکزی عضلات بدنتان یعنی عضلات عمقی و سطحی شکم مدام در حال تلاش برای قرار دادن بدنتان در موقعیت و حالتی مناسب است ، این یعنی اساساً عضلات شکم خود را بدون حرکت خاصی درگیر کردن. شاید زیاد به چشم نیاید اما خوب فکر کنید !!!! تمام زمانی که شما در دفتر کار خود یا پشت میز مطالعه ی خود در خانه سپری می کنید می تواند به یک تمرین طولانی برای عضلات شکمتان تبدیل شود!

  • بهبود گردش خون

در حالی که استفاده از یک صندلی معمولی در طولانی مدت به دلیل بی تحرکی عامل کاهش گردش خون خواهد شد ، استفاده از توپ ورزشی برای نشستن به دلیل تحرک آمیز بودن آن عاملی برای افزایش گردش خون در تمامی بدنتان خواهد شد.

  • انرژی  بیشتری احساس خواهید کرد

ثابت شده که نشستن در یک حالت باعث خستگی می شود ، و از طرفی تحرک و فعالیت به شما انرژی می دهد. استفاده از توپ ورزشی برای نشستن تحرک شما را درحالی که نشسته اید افزایش داده و بعد از یک روز کاری هم احساس انرژی خواهید کرد.

  • روزی تا ۳۵۰ کالری بیشتر می سوزانید

تحرک و فعالیت بیشتر به معنی سوزاندن کالری بیشتر و سوازندن ۳۵۰ کالری در روز به معنی کم شدن تقریباً نیم کیلو از وزنتان هر ۱۰ روز است.

  • واقعاً ارزان است

توپ سوئیسی یا همان جیم بال که برای انجام تمرینات ورزشی طراحی شده اند قیمتی بین ۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان دارند در حالی که صندلی های معمولی قیمتی از ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان دارند.

  • سرگرم کننده است

چه کسی قرار گرفتن بر روی یک توپ ورزشی و دور زدن در اطراف اتاق خود طی تمام روز را دوست ندارد ، تجربه ی جایگزین کردن توپ ورزشی بجای صندلی معمولی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

سحر صفری

متخصص علم تمرین و فیزیولوژی ورزشی کاربردی، رئیس انجمن فیتنس دانشگاه پیام نور کشور، مدرس کلاس های تئوری و عملی مربیگری بدنسازی بانوان از سال 92 الی 94 زیر ، اولین مدرس دوره فیتنس بانوان در فدراسیون بدنسازی.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *