سارا عبدالملکی ملی پوش راگبی در بیمارستان، مصاحبه ویژه با پدر وی

سارا عبدالملکی بازیکن ۲۱ساله تیم ملی راگبی ایران، مربی راگبی استان البرز و بازیکن هندبال بر اثر سانحه تصادف روی تخت بیمارستان است. خودروی سارا ۲۹ دی ماه واژگون شد و این بازیکن ملی پوش به شدت آسیب دید.

۴۰۹۷۲۵۳_۱۷۶

آقای عبدالملکی، پدر سارا در گفت‌و‌گو با فیت لیدی در این باره گفت: سارا بازیکن تیم ملی راگبی است و در مسابقات آسیایی هند، تیم ملی را همراهی کرده بود. همچنین سارا در استعدادیابی راگبی به همراه مربی خود خانم نوری فعالیت می‌کرد. روزی که این اتفاق افتاد وی هم برای استعدادیابی راگبی و هم برای بازی تدارکاتی هندبال به استان کرمانشاه سفر کرد. وی گفت سارا بعد از اتمام کارش در ساعت ۴ با او تماس می‌گیرد که به دلیل امتحان دانشگاه نمی‌تواند شب را در کرمانشاه بماند و مجبور است به تهران برگردد. وی افزود شب با سارا تماس می‌گیرند اما گوشی وی خاموش بود صبح روز بعد نگران از اینکه دخترشان کجاست از پلیس راه پرس‌وجو می‌کنند و متوجه می‌شوند خودروی سارا در جاده بوئین زهرا به سمت کرج واژگون شده است و او را به بیمارستان امیرالمومنین بوئین زهرا می‌برند اما به علت نداشتن امکانات کافی سارا به بیمارستان شهید رجائی قزوین منتقل می‌شود. وی افزود پس از مطلع شدن از این موضوع سریعا خودمان را به قزوین رساندیم و به هر بیمارستان دولتی در تهران تماس گرفتیم تخت خالی نداشت و تنها بیمارستان خصوصی آسیا جا داشت و ما سارا را از قزوین به بیمارستان آسیا منتقل کردیم.

عبدالملکی افزود: سارا بر اثر تصادف دچار ضایعاتی از جمله شکستگی ستون فقرات مهره ۷ و ۸ که به طور کامل جدا شده بود و یک شکستگی دنده که داخل ریه وی رفته و موجب وخونریزی داخلی ریه او شده و همچنین شکستگی شانه و دست شد.

پونیشا :: نیروی کار مجازی

به علت خونریزی داخلی ریه عمل برای پزشکان بسیار دشوار بود و باعث تاخیر عمل کردن وی شد. دلیل اصلی نگرانی ما این بود که قبل از عملِ سارا، دکتر به ما گفت که تنها ۱۰ درصد امید است تا وی بتواند دوباره روی پای خود بایستد اما پس از عمل دکتر به راه رفتن سارا خوشبین است. همچنین کتف و دست شکستۀ سارا هم عمل شد و ما منتظر هستیم تا هر روز شاهد بهبودی او باشیم.

آقای عبدالملکی در آخر به فیت لیدی گفت: شماره حساب من و مادر سارا را در صفحه های اجتماعی پخش کرده‌اند و شایع شده است که ما تا به امروز مبلغی بیش از آنچه برای سارا خرج کرده‌ایم، به‌دست آوردیم. خواهش ما از مردم این است که در صفحه‌های اجتماعی برای سارا شایع درست نکنند، همین که دخترمان را با این حالت روی تخت بیمارستان می‌بینیم برای ما درد بزرگی است، با شایعات دروغ غم ما را از این بیشتر نکنند. با شناختی که از روحیۀ سارا دارم وی تا چند سال دیگر به لطف خدا و دعای مردم دوباره به ورزش باز می‌گردد پس با شایعات پشت او شرمندۀ سارا نشوند. وی افزود هزینه‌های عمل سارا بسیار بالا بود و بر عکس شایعه‌ها، پرداخت بخش اعظم این هزینه‌ها را ما قرض کردیم و بخش باقی مانده را هم خیرین به ما کمک کردند.

این مصاحبه فیت لیدی با آقای عبدالملکی پدر سارا بود.

چندی پیش خبر آنلاین مصاحبه‌ای با سرکار خانم نوری مربی سارا داشت و وی از اینکه چرا مسئولین به فکر این خانواده نیستند، گله داشت. خانم نوری در این مصاحبه افزود سارا هم مثل همه ورزشکارانی است که زیر پرچم ایران برای این کشور و برای نام ایران مسابقه داده است، چطور سارا آن موقع ورزشکار بود اما الان که او و خانواده‌اش بدترین روزهای زندگی‌شان را می‌گذرانند و هر لحظه نگران این هستند که چطور هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کنند کسی به فکر آنها نیست. سارا ۵ سال برای ورزش راگبی این کشور از زندگی و کارش زد تا به تیم ملی راگبی خدمت کند. بعد از گفت‌وگوی این مربی خبر رسید که رباب شهریان، معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان برای ملاقات سارا به بیمارستان رفته است و وعدۀ کمک به وی را داده است.

و در آخر، سارا عبدالملکی با وضعیتی که دارد باید مدت زیادی در یک بیمارستان خصوصی و با هزینه‌ زیاد بستری باشد. سارا ورزشکار ملی پوش کشورمان بود و تمام تفریحات دوران جوانی‌اش تمرین برای قهرمانی بود و در ماموریت ورزشی دچار این سانحه شد. آدرس بیمارستانی که سارا در آن بستری است را در انتهای متن می‌گذارم. گاهی حضورمان و کمترین کمکمان می‌تواند دلگرمی و بزرگترین کمک برای کسی محسوب شود. اگر نمی‌توانید پیش سارا بروید برای او دعا کنید.

آدرس: خیابان دکتر بهشتی یا عباس آباد- شهید احمد بصیر- بیمارستان تخصصی آسیا

پونیشا :: نیروی کار مجازی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *